2 sene önce
2 sene önce

Kadınların barış projesi finale ulaştı

Türkiye, Yunanistan ve İspanya iş kadınlarının birlikte hayata geçirdiği barış projesi finale ulaştı. İzmir Ticaret Borsası ortaklığında, Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) iştirakinde ve “Pire Küçük ve Ortak Ölçekli İşletmeler Sanayi Odası (BEP)” liderliğinde yürütülen “Kadın Girişimcilerin İş ve Sivil Toplum Hayatında Networklerinin Güçlendirilmesi ve Tecrübe Paylaşımı”  isimli Avrupa Birliği projesi final toplantısı 26 Nisan Pazartesi günü online olarak gerçekleştirilecek. Pazartesi günü İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ile birlikte proje ortaklarının açılış konuşmaları ile başlayacak olan toplantı 10-16.00 saatleri arasında online olarak yapılacak.

 

 

EGİKAD olarak kadınların iş yaşamında daha aktif olması ve kadın girişimcilerin gelişimine katkı sağlamak için başlayan projenin finaline geldiklerini dile getiren EGİKAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sinem Umsu Açan, pandemi nedeniyle biraz  uzayan projenin çok faydalı olduğunu söyledi.

 

Kadınların hayatına dokundular  

 

İTB ortaklığı ile Pire Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Sanayi Odası liderliğindeki proje ile Akdeniz çanağındaki iş kadınlarının birlikte iş yapma kültürüne de önemli katkı sağladığına işaret eden Açan, “Proje kapsamında İspanya, Yunanistan ve Türkiye’de kadın işgücü ile ilgili verilerin paylaşarak, eksikliklerin tamamlanması için yol haritası belirlendi. Üç ülkede eş zamanlı olarak çalışıldı. Kadınlarla ilgili üç ülkeden makaleler toplandı ve bu makalelerden anket soruları hazırlandı. Anket sonuçları ortak bir havuzda toplanarak ülkelere bildirildi. Böylelikle kadının iş hayatında yaşadığı sorunlar tespit edilerek bu sorunlar üzerinde çalışma yapılması için gerekli mercilere iletildi. Eğitimler sonrası her katılımcıya belge verildi. Türkiye, Yunanistan ve İspanya’da devam eden proje ile EGİKAD olarak uluslar arası bir proje tecrübesi edindik. Proje ortaklarımızla özverili bir çalışma gerçekleştirdik. 3 ülkede de kadınların hayatına

dokunduk ve iş yaşamında kadının daha görünür olmasını sağladık. Final toplantımızlada projemize son noktayı koyuyoruz. Son toplantımızda da birbirinden etkin isimler yine tecrübelerini paylaşarak kadınlarımıza yol gösterecek. Yeni projelerde de yerimizi alarak daha çok kadının hayatına pozitif yön vermeyi hedefliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login