3 yıl önce
3 yıl önce

7. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Başladı: “Dünya Bizim Evimiz”

İzmir Göztepe Rotary Kulübü’nün, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) ile birlikte her yıl düzenlediği uluslararası fotoğraf yarışmasının 7.’si başladı.

 

Artan dünya nüfusu ve kırsal yaşamdan kentsele geçiş, yaşadığımız çevrede geri dönülmesi güç değişimlere sebep oluyor. Her geçen gün betonlaşma ile devleşen şehirler doğal yaşam alanlarını yok ediyor, küresel anlamda yaşanılan iklim değişikliği kaynaklı doğal afetler, gittikçe daralan el değmemiş yaşam alanlarını daha da küçültüyor.

Bu sebeplerle Uluslararası Rotary Birliği, 2020 yılında “6 Öncelikli Odak Alanı”na bir yenisini daha ekledi ve 7. odak alanı “Çevre ve Doğal Yaşamı Koruma” olarak belirlendi. Dünyamızı daha yaşanabilir hale getirmek için yapılması gereken projeler de bu destek kapsamına alındı.

Göztepe Rotary Kulübü de, her yıl ülkemizde ve dünyada yaşanan küresel sorunlara dikkat çekerek, sanat yolu ile izleyiciye ulaşmayı amaçladığı, FIAP (The International Federation of Photographic Art), TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) onaylı yarışmanın bu yılki konusunu Çevre ve Doğal Yaşamı Koruma;  DÜNYA BİZİM EVİMİZ” olarak belirledi. 

Dünyanın her yerinden amatör ve profesyonel fotoğraf severlerin katılabileceği yarışmanın amacı; her geçen gün artan çevre sorunları, plansız yaşam alanları ile doğadan ve doğal olandan uzaklaşan toplumda, insana ve çevreye dost yaşamı özendirmek adına farkındalık yaratmak.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login