3 yıl önce
3 yıl önce

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz’dan, 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
 
Başkan Topuz mesajında, Sağlık personelinin hayatımızdaki yerlerinin çok büyük olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:
 
“Yapılan her meslek, verilen her emek değerlidir ve zorlukları vardır. Ama söz konusu insan canı ve sağlığı ise burada verilen emek daha anlamlı ve kutsaldır. İnsanımızın kaliteli, huzurlu ve sağlıklı yaşam sürmesi için mücadele eden, gecelerini gündüzlerine katarak büyük özveri ve fedakârlık gösteren sağlık çalışanlarımız hepimiz için her zaman kıymetlidir.
 
Özellikle son bir yıldır koronavirüs salgınıyla mücadele ederken gösterdikleri çaba ve gayretleriyle, her bir sağlık çalışanımız milletimizin kahramanı olmuştur. Bu salgın döneminde toplumumuzun canı ve sağlığı için kendi ailelerinden, yaşantılarından, hatta canlarından ve sağlıklarından fedakârlık eden sağlık çalışanlarımızın bu emeklerine minnettarız.
 
Bilindiği üzere "Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire" adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827 tarihi ülkemizde modern tıbbın başlangıcı olarak kabul edilmektedir. 1976 yılından itibaren 14 Mart tarihini de içine alan hafta Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır. 
 
Bu vesileyle tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.'' 
(Mehmet Turaçcı BHA – Adana) 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login