3 sene önce
3 sene önce

Rektör Budak, Egeli Kadın Çalışanların “Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı

Rektör Budak, “Ege Üniversitesi, gerek kurumsal politikaları gerekse eğitim-öğretim yaklaşımı konulanında her zaman kadınların yanında olmuştur.  Üniversitemizde, kadın sorunları ile ilgili önemli ve nitelikli bilimsel çalışmalar yapılmaktadır. Bizim görevimiz, yalnızca üniversitemizde değil, ülkemizde ve dünyada kadın hakları konusunda yayılımı sağlamak ve toplumun içine girerek, devletimizle birlikte kadın haklarının daha da ileriye taşınması için üniversite olarak önderlik yapmak.

 

Ege Üniversitesinde, çalışanlarımızın yüzde 58’i ve öğrencilerimizin de yüzde 52’si kadın. Bu ortam, Ege Üniversitesinin çalışanları ve yöneticileri tarafından doğal olarak oluşturuldu. Kadının olduğu ortamda nezaket, saygı ve disiplin artıyor. Üniversitemiz bünyesindeki 17 Fakültenin, 8’inde kadın dekanlarımız görev yapıyor. Ben Rektör olarak; fakültelerimizde, yüksekokullarımızda, enstitülerimizde ve idari birimlerimizde kadın yöneticiler ile çalışmaktan son derece mutluyum.

 

Bir kadın, sadece yetiştirdiği nesiller aracılığıyla değil; emeğiyle, özverisiyle, idealizmiyle, başarılarıyla ve hayatın her alanına kattığı değerlerle geleceğe yön verir. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login