3 sene önce
3 sene önce

Kaymakam Çalışır “Bir daha kapanmamak için kurallara uymamız lazım”

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ilk cumartesi gününde Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve İlçe Emniyet Müdürü Metin Yalçın ile esnafı dolaşarak denetimlerde bulundu.

 

Karşıyaka’da cadde ve sokaklarda hareketlilik yaşanırken, esnaf da uzun bir sürenin ardından hafta sonu dükkanlarını açmanın keyfini yaşadı.

 

Kurallara uyun çağrısı

 

İçişleri Bakanlığının “Haftalık Tematik Denetimler” konulu genelgesi kapsamında Karşıyaka’da İşletmelere ve vatandaşlara salgınla mücadele sürecinde daha dikkatli ve duyarlı olmaları konusunda uyarı ve denetimler devam ediyor.

 

Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’a beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Metin Yalçın, polis ve zabıta memurları da eşlik etti. Çarşı esnafını maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları için uyarılar yapıldı.

 

Polis aracından vatandaşlara maske ve sosyal mesafeye uymaları için sık sık anonslar yapıldı.

 

Kaymakam Çalışır, bir daha kapanmamak için kurallara uyulması gerektiğini belirterek şunları söyledi “Vatandaşlarımızın ve esnafımızın maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri şart. Karşıyaka’da herkesin maske takması sevindirici, Hijyen ve sosyal mesafeye de aynı ölçüde uyulursa, güzel havada rahatlıkla dışarıya çıkabilecekler. Kapanmaların bir daha yaşanmamasını istiyoruz.”

 

Cafe işletmecisi Selim Arslan hafta sonu kısıtlamaların kaldırılmasının kendi sektörleri için de olumlu olduğunu belirterek, “özveriyle davranırsak, bu zorlu süreci atlatırız” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

SON DAKİKA

Pin It on Pinterest

Login