3 yıl önce
3 yıl önce

İntim Temizliğinde Su Sabun Yetmez

İntim bölgesinin (dış vajina) yetersiz temizliği veya sıradan sabun, duş jeli gibi ürünlerin kullanımı; bu bölgenin koruyucu florasında dengesizliğe yol açabiliyor, bölgeyi tahriş ve enfeksiyonlara açık hale getirebiliyor. 

 

Vajinal bölgenin dengeli için olabilmesi için düşük pH değerine sahip, asidik ortam sağlanması gerekiyor. Asidik pH, zararlı bakterilerin çoğalmasını engelliyor. Kadın vücudu, genital bölgenin asidik değerini korumak için laktik asit üretiyor. Laktik asit, vajinal floranın canlılığı ve dengesi için esas olan fizyolojik pH değerini korumasına yardımcı oluyor. Bu nedenle intim bölgesinin temizliği için özel ürünler kullanmak gerekiyor.

 

İntim temizliği için laktik asit içeren, hipoallerjenik formül

Dermatolojik ve jinekolojik olarak test edilmiş, hipoalerjenik ve dünyanın 1 numaralı intim hijyen ürünü formülüne sahip* Gvyna ürünleri, intim bölgesinin temizlenmesini sağlarken asidik ortamını da koruyarak zararlı dış etkenlerin üremesini engelliyor. Tüm Gvyna ürünleri, intim bölgesinin doğal yapısı ve asidik pH dengesiyle uyumlu doğal laktik asit içeriyor. Uzun süreli ferahlık ve temizlik hissi vermek için özel olarak geliştirilmiş Gvyna Fresh İntim Yıkama Jeli, kötü kokuları giderip kendinizi güvenli hissetmenizi sağlıyor. Parfüm içermeyen Gvyna Hassas İntim Yıkama Jeli, pamuk özüyle zenginleştirilmiş ekstra yumuşak formülüyle dış genital bölgeyi nazik bir şekilde temizlerken rahatlık veriyor. Gvyna Rahatlatıcı İntim Yıkama Jeli içeriğindeki pirinç proteini ve Arnika özüyle dış genital bölgedeki batma ve yanma gibi rahatsızlık hissini yatıştırıyor.

 

*Nicholas Hall, global OTC database DB6, sales in €mn, MAT Q4 2019 satış verileri ithal edilen GVYNA ile aynı formülasyona sahip Lactacyd markalı ürününün sonuçlarıdır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA