3 yıl önce
3 yıl önce

Burdurlu çiftçi pazardan seslendi: “hayattan hiç kimse memnun değil!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’un mahalle pazarında esnaf ziyareti yaptığı sırada konuşan bir pazarcı, “Mazot pahalı, gübre pahalı hiç kimse memnun değil ortamdan. Hayattan hiç kimse memnun değil herkes pişman” dedi.

Burdur’un Kemer İlçesinde pazar ziyareti gerçekleştiren CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’u görün çiftçi derdini anlattı. Maliyetlerin yüksekliğinden şikâyet eden çiftçi, “Patates 3 lira pahalı diyorlar, soğan 3 lira pahalı diyorlar. Gübre 250 lira, 150 düşürün halk ucuzca yesin, üretici de kazansın tüketici de kazansın. Aradaki adamları kaybedin. Aradaki adamlar parayı kazanıyor, üreticiler zarar ediyor, alıp satan da zarar ediyor. Mazot pahalı, gübre pahalı hiç kimse memnun değil ortamdan. Hayattan hiç kimse memnun değil herkes pişman” dedi.

“BİR AN ÖNCE ÜRETİMİN DESTEKLENMESİ GEREKMEKTEDİR”

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Başkan Akbulut: “Hem üreticilerimiz hem tüketicilerimiz fiyat anlamında dertliler, üreticimiz mahsulünün para etmediğin söylüyor, tüketici de pahalıya yediklerini söylüyor. Bunu her ziyaretimiz görüyoruz, duyuyoruz. Bir an önce üretimin desteklenmesi gerekmektedir. Hükümet havalimanlarının kiralarını iptal edeceğine, çiftçinin mazotundan, faturasından, kredisinden faizleri ve vergileri silmelidir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
SON DAKİKA